שלום אורח

כמה זמן לוקח ללמוד לנגן שירים בגיטרה?

לא פעם תלמידים מתחילים שואלים: "כמה זמן לוקח ללמוד לנגן בגיטרה?". השאלה בפני עצמה מובנת, אבל לא תמיד התלמיד מבין עד כמה הדבר תלוי בו!

בואו נתחיל רגע מהתחלה – על איזה סוג נגינה אנחנו מדברים? גיטרה היא כלי מגוון מאוד ומנגנים עליה סוגי נגנים שונים. אחד ירצה להגיע לרמה שהוא מנגן רק אקורדים לשירים, אחד ירצה להיות נגן ג'אז, השלישי קלאסי או פלמנקו וכו'. בכתבה הזו אני בעיקר אתייחס למי שמעוניין לנגן אקורדים לשירים, כמו אלו שיש לנו כאן באתר.

אקורדים לשירים

יודע דבר או שניים על אקורדים לשירים…

כפי שציינתי, הרבה מהעניין תלוי בתלמיד/ה, גם האחריות לבדוק ולשאול את השאלה "האם המורה שבחרתי מתאים/ה לי?". צריך לשמור על איזון בין שני גורמים:
1. בחינה האם אני מתחבר או מתחברת למורה ויכול לסמוך עליה או עליו.
2. אמונה בדרך של המורה – לוקח זמן להגיע למטרות ולפעמים המורה ידרוש דברים שנראים לא קשורים, אך ישרתו אותך בהמשך.

ומעבר לכך, מה עוד תלוי בך כתלמידה: כמה זמן את מוכנה להשקיע כל שבוע? כמה סבלנות יש לך לטעויות של עצמך? האם אתה שואל את המורה שאלות בלי להתבייש?
האחריות על כל אלה היא משולבת בין התלמיד לבין המורה. מורה טוב יכווין אתכם בדרך שמתאימה לכם, יבנה לכם תוכנית תירגול אישית בבית וגם ימנע מכם פציעות מיותרות ותסכול. אני מוסיף לכך את דעתי שאומרת שחלק מהתפקיד של המורה הוא גם לשבור תבניות חשיבה לא נכונות, כמו "אין לי כישרון", או שינוי של גישה לא נכונה לתירגול בבית.
עם עבודה טובה, תוך כמה שבועות או חודשים תדעו כבר לנגן לא מעט אקורדים לשירים!

אקורדים לשירים

לאט לאט לומדים…

עם זאת – את הבסיס לנגינת אקורדים ניתן גם ללמוד לבד, אם אין לכם כרגע את התקציב למורה (למרות שאנחנו ממליצים לפנות למורה, גם למספר שיעורים. בסיס נכון הוא יקר-ערך ויכול לאפשר לכם להתקדם בהמשך). האתר Youtube הוא מקור נהדר, ואנחנו כאן באתר מוזה ליקטנו ומצאנו לכם שיעורים מוצלחים במיוחד, בכדי שלא תצטרכו לבזבז זמן.

שני דברים ראשונים שכדאי ללמוד
טאבים – זו צורת התיווי של הגיטרה, פשוטה מאוד יחסית ובעזרתה גם ניתן ללמוד אקורדים. תתחילו מהשיעור המצורף בקישור הזה (הקליקו כאן).
אקורדים – אחרי השיעור שצפיתם בו, אתם מוכנים להתחיל וללמוד קצת אקורדים. תנו לזה זמן, בהתחלה קשה להבין איך אפילו להחזיק את הגיטרה. צפו בקישור הזה (הקליקו כאן).

עכשיו נותר רק לחפש מורה מתאים/ה לכם! מומלץ להתחיל ממש כאן, בשורת החיפוש מעל הכתבה 🙂

בהצלחה, אני כאן לכל שאלה – [email protected]

כתבות נוספות

מוסיקה בקיקסטארטר: ה-Artiphon – גאדג'ט או כלי נגינה חדש ומרגש?

כמה זמן לוקח ללמוד לנגן שירים בגיטרה?

לא פעם תלמידים מתחילים שואלים: "כמה זמן לוקח ללמוד לנגן בגיטרה?". השאלה בפני עצמה מובנת, אבל לא תמיד התלמיד מבין עד כמה הדבר תלוי בו!

מה לומדים בשיעורי פיתוח קול?

אני צריכה לדעת תווים בשביל ללמוד פיתוח קול? אני צריך רקע מוסיקלי? יש לימודי פיתוח קול שהם לא קלאסי או ג'אז? התשובות לכך ועוד ממש כאן..!

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.