שלום אורח

מוסיקה בקיקסטארטר: ה-Artiphon – גאדג'ט או כלי נגינה חדש ומרגש?

פרוייקטים רבים עולים לסטארטר, כנראה שגורל רובם הגדול הוא מאכזב… לא כך עם ה – Artiphon שהצליח לגייס כמעט $80,000 דולר בחמש שעות…!

מה זה בכלל?!

הארטיפון מוצג ככלי נגינה שמתאים לסוגי נגינה שונים – קלידים, כלי הקשה, גיטרה, כינור או למי שנמצא בתחילת דרכו ולא ממש יודע לנגן. האם זה בכלל כלי נגינה? למי הוא באמת מתאים ולמי לא? אעבור על כך בהמשך המאמר.

סקירה כללית

ה"גשר" עשוי ממשטח רך וגמיש ומסודר כמו צוואר של גיטרה. מובנים במכשיר שני רמקולים, מתוכם יכולים לבקוע צלילים של 4 "כלים" המגיעים עם המכשיר וארבעה נוספים אותם המשתמשת יכולה

לבחור, כנראה בעזרת חיבור USB אל מכשיר כמו טאבלט או מחשב. ניתן לשלוט על הווליום, קיים חיבור לאוזניות ואפילו יש בטרייה נטענת, ככה שאפשר לקחת את הארטיפון לדרך.

כלי נגינה מהפכני או צעצוע חביב?

הסירטונים באתר ובעמוד הקיקסטארטר מציגים את המכשיר כפריצת דרך שתאפשר לנגנים שונים לנגן על אינספור כלים. יש בזה משהו, אבל לפני שאתם רצים לקנות את המכשיר, בואו נראה שתקבלו מה שאתם מצפים לו.
ראשית, בעצם מדובר במעין משטח שליטה (מכשיר המתחבר למחשב ושולח פקודות המפורשות כצלילים, בדרך-כלל נראה כמו קלידים או משטחי הקשה/תיפוף) עם זיכרון למספר כלים. באיזשהו מקום הוא הזכיר לי כלי ש-Casio הוציאו ב- 1983:

כדי להשתמש בו באופן מלא, אתם צריכים שהוא יהיה מחובר למחשב או טאבלט.
שנית, בכל זאת קיים כאן פער בין הנגינה שאתם רגילים אליה (כינור, קלידים, גיטרה וכו') ממה שיש כאן. אל תצפו שזה יעזור לכם ללמוד לנגן על גיטרה למשל… לא אכנס כאן לפירוט מלא של ההתרשמות שלי, אבל כן אפנה אתכם להסתכל בסירטונים על איך באמת עובדות הידיים ומה קורה שם. התנועות מבוססות על הכלים המקוריים של הנגנים, אבל יש הבדלים רציניים אליהם תצטרכו להתרגל, אם תרכשו את הכלי.

הבנתי, הבנתי – לקנות או לא?

עיצרו רגע לפני שאתם קונים. כל מי שמתעסק בנגינה ובמוסיקה אלקטרונית יאמר לכם שכדאי רגע לעצור ו"להתקרר" לפני שתקנו משהו שעלול לשכב בארון בהמשך. קחו בחשבון שעם משלוח, מכס ומע"מ המחיר של הדבר הזה מגיע לאיזור שמעל ל-1700 ₪.
עצרתם? התקררתם? לדעתכם הכלי הזה יכול לפתוח לכם התעסקות יצרתית? לכו על זה. לטווח הארוך, זהו מחיר סביר לכלי נגינה או משטח שליטה, ובגדול נראה שזה פשוט… ממש מגניב!! תתחדשו 🙂

כתבות נוספות

מוסיקה בקיקסטארטר: ה-Artiphon – גאדג'ט או כלי נגינה חדש ומרגש?

כמה זמן לוקח ללמוד לנגן שירים בגיטרה?

לא פעם תלמידים מתחילים שואלים: "כמה זמן לוקח ללמוד לנגן בגיטרה?". השאלה בפני עצמה מובנת, אבל לא תמיד התלמיד מבין עד כמה הדבר תלוי בו!

מה לומדים בשיעורי פיתוח קול?

אני צריכה לדעת תווים בשביל ללמוד פיתוח קול? אני צריך רקע מוסיקלי? יש לימודי פיתוח קול שהם לא קלאסי או ג'אז? התשובות לכך ועוד ממש כאן..!

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.