שלום אורח

שירים של ג'ירפות

ג'ירפות

אודות ג'ירפות:
ארז רוסו - גיטרה גלעד כהנא - זמר/מלחין/מילים לוי בן ברוך - קלידים יאיר קז - בס תומר מוקד - מנדולינה/כינור
דידי ארז - תופים איל "פרסון" שחר - קלידים
ג'ירפות היא להקת רוק ישראלית שהוקמה בשנת 1992 בתל אביב.
את הלהקה הקימו יאיר קז וגלעד כהנא בזמן שירותם הצבאי. לאחר שכתבו והלחינו שירים לאלבום באופן עצמאי החליטו לגנוז את כל השירים פרט ל"ג'ירפות" (שם הלהקה באותה תקופה היה "בת יפתח"). מאוחר יותר צירפו את רותם דרור אשר שירתה איתם על מנת להקליט את קולות הרקע לשיר "רמי מואשם באחזקת סמים קלים".
כאשר החלו בהקלטת השיר "סטריאו" הבינו חברי הלהקה שעליהם להחליף את מכונת התופים במתופף וצירפו את דידי ארז שהיה חבר ילדות של קז ואף היה חבר איתו בלהקה קודמת. אל החבורה הצטרף אמיר צורף שהיה חבר בלהקת ג'ינג'יות והאלבום הראשון של הלהקה יצא לדרך. בתקופה זו שונה שם הלהקה ל"חצי האי".
לאחר סיום ההקלטות ולפני התחלת ההופעות החיות, הצטרף ללהקה ארז רוסו בתור גיטריסט ושם הלהקה שונה שוב - הפעם ל"ג'ירפות" על שם השיר היחיד ששרד מהאלבום הראשון.
לאחר הוצאת האלבום "משוחח עם כיסא" בשנת 1999, שכולל גם את הלהיטים "וואו" ו"יש לו בחורות כמו מים", החלה הלהקה בסיבוב הופעות. בשנת 2001 פרש ארז מהלהקה והוחלף על ידי אסי ששון. במקביל, פתח כהנא בקריירת סולו, כתב לתקשורת והוציא ספרים.
לאורך שנות האלפיים ביצעה הלהקה הופעות רבות וצברה קהל מעריצים שהלך וגדל, לא מעט בזכות קטעי קישור משעשעים שעוסקים לרוב בפרשנות ייחודית‏ של הלהקה בכלל ושל גלעד כהנא בפרט לאירועים אקטואליים‏.
בשנת 2006, שבע שנים לאחר יציאתו של האלבום הראשון, הוציאה הלהקה את אלבומה השני, "גג" - שהתאפיין בטון רציני, אוונגרדי ורוקיסטי יותר, וזכה לביקורות משבחות‏. האלבום כלל את הלהיטים "גג" ו"לכת". בנובמבר 2008 הגיע "גג" לדרגת אלבום זהב.‏
במרץ 2008 הוציאה הלהקה את הסינגל "מונוגמיה".
ביולי 2010 יצא אלבומה השלישי של הלהקה, "אין כניסה לפילים"‏. האלבום נוצר בעקבות מסע שערכו חברי הלהקה בהודו, שתועד בסרט "ראיתי ג'ירפות בהודו" בבימוים של רונן מיכאלי ונועם פנחס. בסמוך לצאת האלבום יצא הסינגל "לא יודע למה זה קורה לי".
במאי 2012 הוציאה הלהקה שיר בשם "דפני דפני" עבור דפני ליף כ"מחווה למי שהציתה את הגפרור הראשון"‏.
בינואר 2013 הוציאה הלהקה את אלבומה הרביעי, "צריך לסגור הכל", שהתאפיין בטון מחאתי יותר, והושפע רבות מהמחאה החברתית בישראל‏.

להמשך קריאה...

מספר שירים באתר: 24

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.