שלום אורח

שירים של דוד לביא

דוד לביא

אודות דוד לביא:
דוד לביא (נולד ב-17 בפברואר 1988) הוא זמר ישראלי שהגיע למקום השני בעונה התשיעית של תוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד".
דוד לביא נולד בבאר שבע, וגדל במושב בני דרום בבית דתי. הוא החל לשיר בתקופת בית הספר היסודי. בגיל צעיר יצא בשאלה, אך המשיך לשמור על קשר הדוק עם משפחתו. מאוחר יותר עבר להתגורר בירושלים וגר עם סבתו. למד בתיכון הימלפרב בירושלים. בגיל 17 החל לכתוב שירים ולהלחין אותם. במהלך שירותו הצבאי התקבל ללהקה צבאית, אך בחר שלא ללכת אליה, ולבסוף שירת בקריה בתל אביב בחיל האוויר. במהלך שירותו הצבאי, הקליט אלבום שלם שהיה אמור להיקרא "מתפרק לאותיות" ביחד עם שי סעדיה, מפיק מוזיקלי מירושלים, מלהקת missflag. קצת לפני "כוכב נולד" הוא הוציא לאור מהאלבום סינגל ראשון, שנקרא "עוגות".
בשנת 2011 השתתף בתוכנית "כוכב נולד 9" והגיע בה למקום השני. רבים מביצועיו במהלך התוכנית זכו לאהדת השופטים והקהל . זכורים משם בעיקר ביצועיו לשירים "היא חזרה בתשובה" של מתי כספי ו"הכניסיני תחת כנפך" של ריטה, אותם בחר, לדבריו[דרוש מקור], בגלל הקשרם לתהליך חזרתו בשאלה. במשדר הגמר של התוכנית ביצע את השיר "מבול" של רונה קינן, אותו ביצע גם באודישן לתוכנית, ואת השיר "פנים ושמות" של דני רובס.
ב-23 בנובמבר הופיע עם רוני דלומי כחלק מ"פסטיבל הפסנתר" 2011.‏ המופע הצליח וזכה לביקורות טובות ולכן דלומי ולביא המשיכו עם המופע גם אחרי "פסטיבל הפסנתר".
ב-6 בפברואר 2012 הוציא לאור את סינגל הבכורה שלו לרדיו הישראלי, "Straight Away". השיר נכתב והולחן בידי לביא. בראיון אתו סיפר לביא על השיר ועל תהליך כתיבתו, אך בולטת ההתייחסות העמומה למגדר מושא השיר. כך מתואר השיר: "השיר מדבר על מעשה שעשה לביא כבחור צעיר שנמצא עדיין בגיל ההתבגרות עם מישהי או מישהו בערב חג המולד (טקסט שמתאים גם להפצה בחו"ל), מעשה שהוא מתלבט לגביו - האם לספר עליו להוריו או לא, כי אם יספר הם יגיעו ויקחו אותו משם באופן מיידי."‏
ביום הזיכרון 2012, השתתף בפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" של גלי צה"ל, ובו הלחין ושר את השיר "אדם יודע" שכתב סגן רמי (אברהם) זוסמן, שנפל כמה חודשים לאחר תום מלחמת יום הכיפורים לאחר שהמוצב תל ענתר, שבו שימש כסגן מפקד פלוגה, ספג הפצצה של כוחות סוריים.
בתאריך 13 בינואר 2013 הוציא לאור דוד גרסת כיסוי לשיר 'צוללת' של אפרת בן צור, לקראת הופעת הבכורה שלו שהתקיימה ב-15 בינואר ב'אוזןבר' בתל אביב, שפתחה את סיבוב ההופעות הקצר הראשון שלו.‏
ב-20 במאי 2013 דוד לביא שחרר סינגל בשם "שני חדרים", נכתב והולחן על ידי לביא, הופק על ידי צח דרורי. השיר הוא בעצם דיאלוג של דוד עם אלוהים.

להמשך קריאה...

שירים של דוד לביא

  • למחרת

ז'אנר: רוק, כוכב נולד

מספר שירים באתר: 1

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.