שלום אורח

שירים של דפנה אילת

דפנה אילת

אודות דפנה אילת:
דפנה אילת (19 ביוני 1938 – 4 בנובמבר 2002) הייתה מלחינה, פזמונאית משוררת שחקנית ומתרגמת ישראלית. כתבה למבצעים רבים ובהם חוה אלברשטיין, שאיתה עבדה במשך שנים רבות ("משירי ארץ אהבתי", "סולווג" ועוד).
אילת נולדת לשחקנית שושנה דוידון וליעקב דוידון, מחזאי, סטיריקאן ובעל בתי הקולנוע התל אביביים גן רנה ובית העם. היא למדה בבית הספר למשחק בית צבי והלחנה אצל פאול בן חיים.
אילת כתבה שירים רבים בין השאר עבור שלישיית גשר הירקון וכן אריק איינשטיין, עימו הוציאה את אלבום הסולו הראשון שלו בשנת 1966: אריק איינשטיין שר בשבילך, שהתבסס כולו על תריסר שירים שכתבה ואת חלקם אף הלחינה. בין פזמוניה המוכרים: "אל תבכי ילדה", "הגשם מתופף" (שניהם מאלבום הסולו של איינשטיין), "הדרך לאי שם", "הכל בגלל האהבה", "סולווג", "שיר עולה", "בת עשרים ושש", "בת הטוחן", "בגלל הלילה" ועוד.
אילת הלחינה מוזיקה לתוכניות טלוויזיה, בהם קלאסיקות ישראליות כמו "רגע עם דודלי", "פרפר נחמד" ו"פלאי קלעים". היא הלחינה את השירים "אל תבכי ילדה", "בגלל הלילה", "הגשם מתופף", "כי הנה הסתיו עבר", "סולווג", "משירי ארץ אהבתי" של לאה גולדברג. הלחינה מחצית משירי אלבום הבכורה של אריק איינשטיין. כמו כן, העניקה אילת משיריה לאלבום הבכורה של שלמה ארצי ולמבצעים נוספים.
אילת תרגמה וכתבה לשלישיית גשר הירקון ולהרכבים נוספים. מאוחר יותר עברה לתרגום מחזות, ותרגמה מחזות רבים: "אומנות המשחק", "אגדת אוהבים", "הנערה מן הכפר", "חסיה היתומה" ועוד. כמו כן, שיחקה בסרטים ומחזות שהידוע בהם הוא סירטו של אורי זוהר "חור בלבנה".

להמשך קריאה...

שירים של דפנה אילת

מספר שירים באתר: 0

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.