שלום אורח

שירים של הנרי

הנרי

אודות הנרי:
הנרי (Henree, נולד בשם אלי מזרחי; נולד ב-20 בנובמבר 1978) הוא מוזיקאי וזמר ישראלי.
בשנת 2002 הוחתם על ידי חברת וירג'ין הבינלאומית ובכך הפך לישראלי הראשון שהגיע להישג זה. שלושת הסינגלים מאלבום הבכורה שלו, "Plastic Sound", לוו בוידאו קליפים והגיעו לצמרות מצעדי הסינגלים בצרפת, הולנד ובלגיה. אחד מהם, "Clubbing", יצא גם בישראל.
בשנת 2004 בעקבות מיזוגה של חברת וירג'ין עם EMI, חזר הנרי לישראל והחל לכתוב, להלחין לאומנים כגון ריטה, עברי לידר, שרית חדד, שרון חזיז . רוני סופרסטאר, שירי מימון, רמי קלינשטיין, אישתאר, פבלו רוזנברג, רגב, שרון חזיז ועוד. בנוסף הלחין הנרי פסקולים ושירי נושא לסדרות כמו "טלנובלה בע"מ" ו"האלופה".
הוא הכיר את הזמרת ניקה, איתה הקים את הצמד הנרי וניקה. בין הסינגלים שהוציאו השניים: ‎"See Me Now (Finally)‎"‎, ‎"Naked In The Wind"‎‎ וחידוש לשירה של ריטה משנת 1986 "בגידה", והוציאו אלבום בשם "Revolution", שרובו מוקלט באנגלית והופק כולו על ידי הנרי.
בשנת 2006 היה הנרי שותף להפקת שירים במופע הענק של ריטה "One", ביניהם "עבד של הזמן", "שביל הבריחה" ו"תפתח חלון".
שרית חדד היא הזמרת הבולטת ביותר מבין כל האמנים שהנרי עבד איתם, בלהיטיה הגדולים: "חגיגה", "בחום של תל אביב", "בין כל הבלגן", "מיס מיוזיק", "תצאי מהכלים", "חופשייה", "מרוץ החיים", "מאחלת לך", "קומי צאי". בנוסף, הנרי לקח חלק פעיל בהפקתם של חמשת אלבומיה האחרונים של חדד והאחרון שבהם 20 ניצח הנרי על יצירתם והפקתם של 12 שירים ושימש מפיק מוזיקלי ראשי.
בשנת 2013 שימש כמפיק מוזיקלי בתוכנית המציאות "פרויקט הלהקה" בערוץ הילדים.

להמשך קריאה...

שירים של הנרי

מספר שירים באתר: 1

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.