שלום אורח

שירים של פונץ'

פונץ'

אודות פונץ':
פונץ' היא להקת רוק ישראלי שהחלה את פעילותה בסוף שנות ה-80 והוציאה את אלבום הבכורה שלה ביולי 1991 כחלק מגל הלהקות הישראליות הצעירות שפרצו באותה שנה כמו "נושאי המגבעת" ו"כרמלה גרוס ואגנר".
פונץ' החלה את דרכה ב1986 כשלישייה בשם שד"ק (שמאל דתי קיצוני). היו חברים בה הסולן יוסי בבליקי, הגיטריסט אלי שאולי והמתופף שלומי רוזנבלום. שיר אחד, "אדי", משך את תשומת לבם של עורכים בגלי צה"ל ושל רונן בן-טל מ"די.בי הפקות", ועם צירופו של הבאסיסט, הזמר והיוצר שלום גד, הפכה הלהקה לרביעיית פונץ'.
בהפקתו המוזיקלית של רונן בן-טל יצא אלבום הבכורה של פונץ' ביולי 1991. הוא כלל, בין היתר, את השירים "עדינה (חייל אמריקאי במיטה)", "נדמה שישוב" "אני מאוהב בבחורה מבת-ים" ו"שיטוט ברחובות". חלק מהשירים כללו מחאה בנושאים חברתיים, אבל בעטיפה מלודית מאוד.
אלבומה השני של הלהקה, הצוללת, יצא אחרי פחות משנה, ביוני 1992. האלבום המשיך את קו הרוק הרזה של אלבום הבכורה וכקודמו הוא יצא בחברת NMC ואזל מהשוק. השיר הבולט באלבום "הוא מסתכל בה כל הזמן" הוקלט שוב לאלבום השלישי "דנה ראתה עב"מ" ונכלל בפסקול של הסדרה "שבתות וחגים".
הלהקה חדלה להתקיים (למעט הופעה חד-פעמית באביב 1996, במסגרת פסטיבל "נקסט") ושני הסולנים שלה, שלום גד ויוסי בבליקי, הוציאו (ביוני 1996) אלבומי סולו בחברת "הד ארצי". שלום גד את "סוף המדבר" ויוסי בבליקי את "אלבום המצעדים". בפסטיבל ערד 1994 ביצעו ירמי קפלן ואיפה הילד? את "נדמה שישוב". נורית גלרון הקליטה את "נדמה שישוב" לפרויקט עבודה עברית. ב-2006 הקליט הזמר עידן יניב גרסה ל"נדמה שישוב" לכבוד מצעד הפזמונים השנתי של גלגלצ.
בשנת 2002 חזרה הלהקה לאולפן עם קלידן להקת "החשמליות" בועז כהן שהצטרף להרכב לקראת סיום ההקלטות האחרונות של האלבום השלישי "דנה ראתה עב"מ", שבמפתיע הפך לאלבום המצליח ביותר, מבחינה מסחרית, של הלהקה. פונץ' הקליטה מחדש את השיר "הוא מסתכל בה כל הזמן", שהופיע במקור באלבום "הצוללת", וגם גרסה חדשה להימנון הלאומי "התקווה" שהוקלט במקור לפרויקט עבודה עברית, אבל לא זכה להיכנס אליו.
ביוני 2002 חברת NMC הוציאה מחדש, תחת השם "נדמה שישוב", מארז הכולל את כל שירי הראשון ורוב שירי האלבום השני של פונץ', שאזלו מן השוק והפכו עם השנים לפריט אספנים. "דנה ראתה עבמ", שיצא באוגוסט 2002 החזיר את להקת פונץ' לעשייה בזירת המוזיקה המקומית. האלבום זכה לביקורות מצוינות והלהקה קיבלה, לראשונה, גם פירגון תקשורתי נרחב.
ב-2003 פרש שלום גד מן ההרכב, לטובת קריירה עצמאית. המתופף שלומי רוזנבלום פרש לעסקים פרטיים והוחלף בשמעון בן-לולו מ"החשמליות" וללהקה צורפה גם דנה בקר כסולנית נוספת לצדו של בבליקי.
בהרכב הזה הוציאה פונץ' את האלבום הרביעי של הלהקה, "פינוקיו" ששירים אחדים מתוכו נחשפו קודם לקהל במסגרת סדרת הטלוויזיה של עוזי וייל "8 דקות ביום" ואת אלבום ההופעה החיה הכפול "חור בשמיים כחולים", שבו אירחה הלהקה את רמי פורטיס, מיכה שטרית ודויד פרץ.

להמשך קריאה...

שירים של פונץ'

מספר שירים באתר: 1

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.