שלום אורח

שירים של קובי אושרת

קובי אושרת

אודות קובי אושרת:
קובי אשרת (נולד ב-15 ביולי 1944) הוא מוזיקאי, מלחין ומעבד מוזיקלי ישראלי.
אשרת נולד בחיפה בשם יעקב ונטורה, החל את דרכו בלהקת פיקוד צפון, ואחר כך היה חבר, בין היתר, בלהקת "שובבי ציון" יחד עם קובי רכט וחנן יובל.
בשנת 1974 השתתף בתוכנית הטלוויזיה לילדים "ראש כרוב" לצידם של מנחם עיני, גלי עטרי, רותי נבון, אלי מגן וחנה לסלאו והלחין חלק משירי הסדרה.
הוא הלחין את השיר "הללויה" (למילים של שמרית אור) אשר זכה במקום הראשון בתחרות אירוויזיון 1979 בביצוע גלי עטרי ולהקת חלב ודבש.
אשרת הרבה להלחין שירי פופ, לרוב בשיתוף פעולה עם הפזמונאים אהוד מנור ושמרית אור, שבוצעו על ידי מיטב האומנים: גלי עטרי ("נסיך החלומות" -ולנטינו, "דרך ארוכה"), חלב ודבש ("אולי עוד קיץ", "יחד", "גלגל ענק"), רותי נבון ("גשם בעיתו"), עוזי פוקס ("ילדונת", אין לך מה לדאוג), גבי שושן ("למה עכשיו", "שש עשרה מלאו לנער"), ירדנה ארזי ("היא רוקדת") ועוד. כמו כן הלחין שירי מולדת כמו "בת שישים" לגבעטרון, "חלק בעולם" ו"בללייקה" לאילנית. הוא זכה להצלחה גם בתחום שירי הילדים שרובם בוצעו במסגרת פסטיבל שירי ילדים, בהם "גלי", "ידידי טינטן", "היפו היפי", "ילד פלא" ו"אמת או חובה".
בשנת 1985 הפיק וניהל מוזיקלית את שיתוף הפעולה ההיסטורי בין צמד הדודאים וצמד הפרברים שהונצח באלבומם המשותף "הדודאים והפרברים", בו גם ניגן אשרת על גיטרה בס וכלי הקשה וכן עיבד חלק מן השירים.
בשנים 2000–2003 היה קונסול התרבות של מדינת ישראל בלוס אנג'לס.
אשרת בעל משרד הפקות פרטי ועוסק בהפקות מוזיקליות רבות. הוא נשוי בשנית ואב לשלושה.
ב-2009 זכה בפרס אקו"ם על מפעל חיים בתחום הזמר העברי.
בשנת 2011 השתתף בפאנל השופטים של התוכנית היכל התהילה בערוץ 24.

להמשך קריאה...

שירים של קובי אושרת

מספר שירים באתר: 0

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.