שלום אורח

שירים של שאנן סטריט

שאנן סטריט

אודות שאנן סטריט:
שׁאֲנָן סטריט (נולד ב-6 במאי 1971 בירושלים) הוא מוזיקאי ישראלי, סולן להקת ההיפ הופ הדג נחש.
סטריט נולד, גדל וחי בירושלים (אך הוא למד בבית ספר התיכון לחינוך סביבתי במדרשת בן-גוריון שבנגב), עובדה שבאה לידי ביטוי לא אחת בשירים שכתב (כגון "ג'רוזלם" ו"גן התות"). הוא היה חבר ומדריך בתנועת הנוער נוע"ם ובשומר הצעיר, והתגייס לגרעין נח"ל של השומר הצעיר (אזכור לכך מופיע בשיר "מספרים"). בגיל 14 החל לכתוב שירים, אך את הקריירה המוזיקלית החל לממש רק בגיל 25, לאחר פגישה מקרית עם דודוש קלמס מלהקת "מנדו", שבעקבותיה הוקמה להקת הדג נחש. באלבום הראשון של הלהקה, "המכונה של הגרוב" (2000) כתב סטריט את רוב השירים, אך באלבומים הבאים באה לידי ביטוי גם כתיבה של חברים אחרים בלהקה.
בשנת 2001 הקים סטריט את עמותת "פסטיבל בשקל", שמארגנת מדי שנה הופעות של אמנים בשכונות ובפריפריה, תמורת מחיר סמלי של שקל אחד, מתוך תפיסה שתרבות אינה מותרות, וכי עליה להיות נגישה לכל. כמו כן חבר סטריט בוועד הציבורי של העמותה. עמדותיו החברתיות של סטריט השתקפו גם בכמה משיריו (כגון "אף אחד" או "מספרים").
בשנת 2007 הוציא סטריט את אלבום הסולו הראשון (והיחיד) שלו, "הבזק אור חולף". הוא תכנן בתחילה להפיק אלבום שבו אמנים אחרים יבצעו שירים שכתב, אך לאחר שהחל לעבוד עם אבי ליבוביץ', שהלחין את רוב השירים באלבום, החליט לבצע אותם בעצמו. האלבום שונה באופיו מאלבומי "הדג נחש" הן בטקסטים, שרבים מהם אישיים יותר, והן בלחנים ובעיבודים, שמאופיינים בצלילים רכים יותר, ובשימוש נרחב בכלי מיתר. באלבום שיתף סטריט פעולה, בין היתר, עם חוה אלברשטיין, אהובה עוזרי ודנה עדיני.
בשנת 2013 כתב את התסריט לסרט פלאות ביחד עם אבי נשר ואף שיחק בו.
במקביל לקריירה המוזיקלית, כותב סטריט טור בשם "נווה שאנן", העוסק בפאבים, במקומון הירושלמי "כל הזמן".

להמשך קריאה...

שירים של שאנן סטריט

מספר שירים באתר: 1

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.