שלום אורח

שירים של שימי רון

שימי רון

אודות שימי רון:
שימי רון (נולד ב-9 בדצמבר 1966 באשקלון כשמעון אהרון) הוא זמר ישראלי.
רון נולד באשקלון כשמעון אהרון למשפחה ממוצא תוניסאי, וכשהחל את הקריירה המוזיקלית שלו שינה את שמו לשימי רון בתקווה שהשם יהיה קליט ויתפרסם.
רון החל את הקריירה המוזיקלית שלו ב-1985, כזמר הבית של מועדון לילה מפורסם בתל אביב. רון אירח במועדון שמות מפורסמים במוזיקה המזרחית והים תיכונית ביניהם זוהר ארגוב, חיים משה, מרגלית צנעני (שהחלה אז את קריירת הסולו שלה) ועוד.
הצלחתו של רון הובילה אותו להוצאת אלבום הבכורה שלו בהמשך השנה, להיות איתך, אותו הפיק אמרגנו אלי בנאי. התפרסם ממנו השיר "שעת פרידה", אך האלבום לא קודם בצורה טובה ונחל כישלון מסחרי. הוא יצא רק על גבי תקליט ויניל וקלטת אודיו ובהמשך יצא על גבי דיסק. גרסת הדיסק הביאה להצלחה שלא הייתה קודם.
ב-1989, בזמן העבודה על אלבומו השני, נדבק רון במחלת מעיים קשה שאיימה לקטוע את הצלחתו ואת חייו. הוא סיים את הקלטת האלבום, אך החיידק הגיע למעיו ורון הובהל לבית החולים. הרופאים הצליחו להציל את חייו, למרות שלא חשבו שיש סיכוי שהוא יצא משם חי. בראיונות שלאחר ההחלמה סיפר רון שרב מקובל הגיע לבית החולים לברך אותו וחולל נס שהדהים את הרופאים שטיפלו בו:
הוא בא אלי, ברך אותי ואמר לי שתוך כמה ימים אני אצא חי, שלם ובריא. אמרנו "אמן", אבל מסביבי לכולם היה קשה להאמין, אבל זה מה שהיה. תוך כמה ימים, הרופאים בדקו אותי ואמרו שהחיידק פשוט נעלם ועכשיו הכל מאחורי. עם עובדות אני לא מתווכח.
האלבום, שיצא בזמן המחלה, נקרא להיות איתך. באלבום הופיעה גרסה חדשה לשירו "שעת פרידה" ולשירים נוספים מהאלבום הראשון ומחרוזת שירי עם בערבית. שיר הנושא של האלבום הפך ללהיט גדול והביא לרון את החשיפה לה ייחל. הוא הפך לכוכב ים תיכוני ומזרחי בולט ולזמר מועדונים מבוקש. האלבום זכה להצלחה רבה.
ב-1994 החלים רון מהמחלה והוציא בחברת בן מוש הפקות את אלבומו המצליח ביותר אהבה ים תיכונית. את האלבום הפיק היחצ"ן והמפיק גברי מזור, והוא הורכב ברובו מגרסאות כיסוי לשירים עבריים ידועים כ"בלדה לשוטר" של אושיק לוי ו"תני לי סיבה" של יהודה פוליקר ורק מעט שירים מקוריים כ"נערה צוענית" ו"תני לי צ'אנס". האלבום נמכר מלמעלה מ-40 אלף עותקים והגיע למעמד אלבום פלטינה.
ב-1997 הוציא רון את אלבומו הבא שימי רון בהופעה חיה, שלמרות שמו הוקלט באולפן הקלטות ומחיאות הכפיים בו מזויפות ומבוימות - דבר שהיה "צו האופנה" של תעשיית המוזיקה הים תיכונית, שהקהל התרגל אליו, ובו השתמשו זמרים רבים וביניהם שרית חדד. האלבום, שזכה להצלחה מסחרית פחותה מקודמו, הורכב ממחרוזות ופחות משירים בודדים.
ב-1998 השתתף רון באלבום-פרויקט חברים שרים זוהר, שבו ביצעו זמרים מהז'אנר המזרחי והים תיכוני גרסאות כיסוי לשיריו של זוהר ארגוב. באלבום חידש רון את השיר "הולך אדם".
ב-1999 יצא שירים מבית אבא, אלבומו הבא של רון. האלבום כלל מחרוזות בערבית לשירי עם מתוניסיה וטריפולי. רון סיפר על האלבום שהוא "הרגיש חובה" לסגירת מעגל שכזו היות שהוא בן העדה התוניסאית.
ב-2001 התחרה רון בקדם אירוויזיון עם השיר "ארץ מאושרת", שכתב דורון דוידסקו והלחין אלי ניסמן. רון הגיע למקום השישי בתחרות.

להמשך קריאה...

שירים של שימי רון

תאריך לידה: 01/01/1970

מספר שירים באתר: 2

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.