שלום אורח

שירים של שירי מימון

שירי מימון

אודות שירי מימון:
שירי מימון (נולדה ב-17 במאי 1981 בחיפה) היא זמרת, שחקנית ומנחת טלוויזיה ישראלית.
מימון, שעסקה בזימרה מגיל צעיר, התפרסמה בציבור בשנת 2003 בעקבות העפלתה לגמר העונה הראשונה של תוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד". כעבור שנתיים היא ייצגה את ישראל באירוויזיון 2005 עם השיר "השקט שנשאר" והגיעה למקום הרביעי, ובאותה שנה יצא אלבום הבכורה שלה שזיכה אותה בתואר "זמרת השנה", תואר לו זכתה גם בהמשך הקריירה. ב-2008 הוציאה את "רגע לפני ש..." בעברית שזכה להצלחה וב-2012 את "שלג בשרב".
במקביל היא פיתחה קריירה כמנחת טלוויזיה ("אקזיט") וכשחקנית בקולנוע ("NO אקזיט"), בטלוויזיה ("ילדות רעות") ובתיאטרון ("הלהקה").
מימון גדלה בקריית חיים, והופיעה לראשונה על במת הפסטיגל ב-1991, כשהייתה בת 10. לאחר הפסטיגל השתתפה בלהקת הילדים "התהילה" והייתה חברה בלהקת הנוער הלאומי. את שירותה הצבאי עשתה בלהקת חיל האוויר, שם פגשה את המנחה העתידי של כוכב נולד, צביקה הדר, ששימש כבמאי הופעות הלהקה.
בשנת 2001 השתתפה בצילומי הקליפ של להקת טיפקס לשיר "אילו היית". לאחר שירותה הצבאי עברה לאילת, שם גרה ועבדה שנה וחצי בתור ברמנית וזמרת במועדון "אקסייט".
טרם השתתפותה בכוכב נולד, נרשמה לביה"ס הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי" אך כשנודע לה על התקבלותה לתוכנית, ביטלה את הרשמתה.
מימון התפרסמה לראשונה כאשר הגיעה לנבחרת תוכנית המציאות כוכב נולד. במהלך התוכנית שרה את השירים "עטוף ברחמים" של ריטה ובשלב חצי הגמר את "כשאת עצובה" של עמיר בניון. מימון העפילה לגמר התוכנית, בו התחרתה מול נינט טייב ושי גבסו. בגמר הפסידה מימון לנינט טייב והגיעה למקום השני עם הביצוע לשיר של דנה אינטרנשיונל "דון קיחוטה" שכתב והלחין נינו אורסיאנו.
ב-2004 הוציאה מימון את הסינגל הראשון שלה, "עד שתבין אותי", שכתבה והלחינה הזמרת בטי. בחנוכה באותה השנה שיחקה מימון במחזמר הילדים "מאמא מיה" בתפקיד הראשי.
בשנת 2005 התחרתה מימון בתחרות הקדם אירוויזיון עם שירה "השקט שנשאר" שכתבו אייל שחר ופיני ארונבייב והלחין ארונבייב, וזכתה במקום הראשון. לאחר הקדם, הוציאה את קליפ הבכורה שלה לשיר זה. מימון ייצגה עם "השקט שנשאר" את ישראל באירוויזיון שנערך ב-21 במאי 2005 בקייב שבאוקראינה, והגיעה למקום הרביעי. (זהו הדירוג הגבוה ביותר שהגיעה אליו מדינת ישראל בתחרות מאז שנת 1998).
ביולי 2005 הוציאה מימון סינגל שלישי, "אהבה קטנה", שכתב והלחין דור דניאל וגם לשיר זה צולם קליפ. בתחילת חודש ספטמבר 2005 יצא אלבום הבכורה של מימון, "שירי מימון". חודש לאחר מכן, באוקטובר 2005, הוציאה את הסינגל הרביעי, "כמה פעמים" שכתב והלחין רועי לביא. בינואר 2006 הוציאה את הסינגל החמישי והאחרון מאלבום הבכורה, "לאן שלא תלכי" שכתבו רמי קלינשטיין ותמי סטמרי והלחין קלינשטיין. מימון זכתה בתואר "אשת השנה במוזיקה" בטקס אנשי השנה 2005, ובתואר "זמרת השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג'. השיר "השקט שנשאר" נבחר כשיר השנה. בחודש פברואר 2006 קיבלה מימון אלבום זהב, על מכירת 20,000 עותקים מאלבומה. ההענקה נערכה במועדון זאפה, בהופעת הבכורה שלה, שפתחה את סיבוב ההופעות שלה ברחבי הארץ.
בחנוכה 2005 השתתפה מימון בפסטיגל "גיבורי על", בו שרה שלושה משיריה באלבום: "אהבה קטנה", "השקט שנשאר" ו"לאן שלא תלכי".
ב-10 בדצמבר 2007 הוציאה מימון את הסינגל הראשון מתוך אלבומה השני, "יותר טוב לסלוח" שכתב אבינועם חי שמחי והלחין עידו רצון, לו צולם גם קליפ. האלבום השני, "רגע לפני ש..." יצא ב-10 בינואר 2008. ב-4 בפברואר 2008 יצא הסינגל השני מתוך האלבום, "כשהלכת", שכתבה מימון והלחין חזי שקד. ב-26 במרץ יצא הסינגל "תאהבי קצת את עצמך", וב-24 ביוני יצא הסינגל "ורציתי שתדעי", לו צולם גם קליפ שעורר ביקורות רבות עקב נשיקה בין מימון לבין בת אחרת.‏ בחודש ספטמבר 2008 זכתה מימון בתואר זמרת השנה מטעם ערוץ הילדים, בטקס נבחרי הילדים, ומטעם ראש 1.
בין החודשים דצמבר 2008 לינואר 2009 השתתפה מימון בפסטיגל, בו היא שרה את שיר הנושא, "תפוס ת'פסטיגל", שיר בחלקו הראשון של המופע, "אשיר לך" שאיתו זכתה במקום השני, ואת "חלק ממך" בחלקו השני של המופע.
בחודש אוגוסט 2009 שיתפה מימון פעולה עם הזמר סקאזי, והוציאה יחד איתו סינגל בשם "אני ארדוף אותך".
בחודש דצמבר 2009, הודיעה מימון על שיתוף פעולה עם הזמר שמעון בוסקילה, והעלתה איתו מופע משותף שהכיל הן שירים שלה והן של בוסקילה. לכבוד המופע נכתב שיר חדש בשם "גשם שיבוא", שהלחין בוסקילה למילים של דידי שחר. השיר יצא כסינגל ונכלל במופע המשותף. המופע רץ ברחבי המדינה מחודש מרץ 2010, מעל ל-300 פעמים. סינגל נוסף מהמופע שיצא בחודש אוגוסט הוא גרסתם של מימון ובוסקילה לשיר "שיר תקווה", שאותו הלחין בוסקילה במקור למירי מסיקה. ב-31 במרץ 2011, הוציאה מימון אלבום הופעה חיה במסגרת המופע עם שמעון בוסקילה, שכלל כ-16 שירים מתוך הופעה שהוקלטה ברדינג 3 בדצמבר. לרגל צאת האלבום, יצא סינגל נוסף מהמופע, "עד סוף העולם", שאותו הלחין בוסקילה במקור לחיים משה ויואב יצחק למילותיו של יוסי גיספן. ב-2 ביוני, 10 בספטמבר 2011 וב-16 ביוני 2012 הופיעו השניים באמפיפארק שבקיסריה, מול 3500 צופים.‏ ב-1 באוגוסט הוציאו הצמד סינגל נוסף, שיר חדש שכתב מיכאל וקנין ללחן של שמעון בוסקילה, "ימים מאושרים". בספטמבר זכה האלבום המשותף למעמד אלבום זהב, לאחר שנמכר במעל 30,000 עותקים. הצמד זכה גם בתואר "הרכב השנה" לשנת תשע"א ברוב תחנות הרדיו בארץ, ביניהם גם גלגלצ ורשת ג'. ב-15 במאי 2012, יצא סינגל חמישי ואחרון מהמופע, "כמה אהבה" לרגל סיום ההופעות המשותפות, שלווה בקליפ מסע. בתאריך 27 בינואר 2013 זכה האלבום למעמד אלבום פלטינה.
במקביל השתתפה מימון באלבומו של מתי כספי "נפש תאומה", וחידשה יחד איתו את הדואט "סמבה לשניים".
ב-30 באוגוסט 2012, יצא אלבום הסולו השלישי של מימון, "שלג בשרב". קדמו לו הסינגלים "שלג בשרב" שיצא ב-6 ביוני (שהלחין תומר הדדי למילותיו של יואב גינאי) ו"מחכה שתשוב" (שכתב והלחין מורן גמליאל) שיצא ב-24 ביולי, והקליפ שלו יצא ב-30 באוגוסט. לאחר צאת האלבום, יצא הסינגל השלישי, "בסוף יום" (שכתב והלחין עידן רייכל) ב-9 בספטמבר. הסינגל הרביעי, "לאישה שהייתה", שכתב נועם חורב ללחן של שי זיו, יצא ב-11 בנובמבר והסיגל החמישי והאחרון, "כמה את יפה", שכתב והלחין קובי אפללו יצא ב-5 בפברואר 2013.
ב-12 ביוני 2013, יצא סינגל נוסף למופע המשותף של שירי מימון ושמעון בוסקילה (השישי במספר), "תמיד איתי", שכתבו סהר חגי ומיכאל וקנין ללחן של בוסקילה. הסינגל יצא לקדם מסע הופעות נוסף של הצמד. כעבור שבועיים מצאתו, הגיע למקום השלישי במצעד של רשת ג' והוביל את מצעד ההשמעות השבועי.
בינואר 2008, במקביל לאלבום הישראלי השני של מימון, הוקלט אלבום בינלאומי "Standing on My Own". אותו היא השיקה באותו הזמן של האלבום הישראלי, על אף שהוא לא יצא לחנויות בארץ ובעולם ונגנז מאוחר יותר.
מימון התמודדה בתואר "Favorite Act" של טקס EMA האירופאי של ערוץ MTV בנובמבר 2008. זוהי הפעם הראשונה בה אמן ישראלי התמודד והשתתף בטקס זה.‏ ב-4 בנובמבר יצא לתחנות הרדיו השיר אותו שרה מימון בטקס, שיר חדש שהוקלט במיוחד למאורע, שנקרא "חלק ממך". את השיר כתבו מימון, דור דניאל ומיכל בכר והלחין דור דניאל. לשיר גם הופקה גרסה אנגלית שאותה ביצעה מימון בטקס - "Now That You're Gone". את המלים באנגלית כתבו איתי בן חורין וג'וש סניידר, עם עיבוד והפקה של תומר בירן. בטקס הגיעה מימון אל המקום השלישי בקטגוריה, ואף הצליחה לעקוף את הזמרת ליאונה לואיס.
בעקבות ההתמודדות בתואר "Favorite Act", נבחרה מימון לייצג את ישראל בפרויקט המוזיקה של חברת EMI שנקרא Global One. סינגל הבכורה מאלבום זה נקרא "תמשיך ללכת", בו התארח הראפר אורטגה.
לרגל 90 שנים להקמתה של קרן היסוד, החליטו בארגון לקחת את מימון כפרזטנורית שלהם במסע פרסום ברחבי דרום-אמריקה, ובכך מימון הופיעה בשנת 2010 ברחבי דרום-אמריקה עם שיריה, שירים נוספים בעברית (כדוגמת "ירושלים של זהב" ו"התקווה") וקאברים לשירים בספרדית (ביניהם שירים של מרסדס סוסה), בארגנטינה (ב"גראן רקס" כדוגמה), בברזיל, אורוגוואי ועוד.
שירי מימון הצטרפה לצוות המנחים של תוכנית הטלוויזיה "אקזיט" לצד עפר שכטר, מלי לוי, יעל גולדמן ואסי עזר.
במרץ 2006 החלו שידורי הטלנובלה "ילדות רעות" בערוץ המוזיקה 24, בה גילמה מימון את דמותה של מאיה גולד, זמרת מוכשרת בחברת התקליטים "מונקול", המנסה לשמור על מעמדה ועל זוגיותה המסובכת תוך נסיון לטפל באחיה שמכור לסמים.
בנוסף שיחקה בסרט "NO אקזיט" ביחד עם מנחי התוכנית "אקזיט" בקיץ 2006.
במאי 2006 עלה בתיאטרון הבימה מחזמר המבוסס על הסרט "הלהקה" בהשתתפותה של מימון. במחזמר גילמה את דמותה של נעה, אותה גילמה בסרט דפנה ארמוני. המחזמר זכה לתשבחות רבות, ולמעלה ממאה אלף צופים צפו בו. המחזמר ירד מהבמה בחודש נובמבר 2007 לאחר כ-200 הצגות.
ב-8 במרץ 2011 הנחתה מימון את הקדם אירוויזיון לצד אקי אבני.
במאי 2013 נבחרה להיות שופטת בתוכנית "אקס פקטור" שתשודר בערוץ 2.‏
ב-25 באוקטובר 2011 נישאה מימון ליוני רג'ואן וב-8 באפריל 2013 נולד בנם הבכור.
מהאלבום "שירי מימון":
מהאלבום "רגע לפני ש...":
שונות:
מהמופע המשותף (עם שמעון בוסקילה):
מהאלבום "שלג בשרב":

להמשך קריאה...

מספר שירים באתר: 20

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.