שלום אורח

שירים של שלווה ברטי

שלווה ברטי

אודות שלווה ברטי:
שלווה ברטי (נולדה ב-6 בספטמבר 1961 בנתניה), זמרת ישראלית.
שלווה ברטי החלה את דרכה בהרכבי נוער בנתניה, במסגרתם אף ייצגה את ישראל בחו"ל. את שירותה הצבאי עשתה במקהלת צה"ל, עם ריטה, רמי קלינשטיין ושרון ליפשיץ. לאחר השירות הצבאי הוציאה בשנת 1981 תקליט ראשון בשם "שלווה", הופיעה בקדם הארוויזיון עם השיר "תפילה" בשנת 1985 והופיע לפני קהילות יהודיות בעולם.
בשנת 1986, בהיותה בת 25, עברה טיפולים קשים וממושכים נגד מחלת הסרטן בה לקתה.
בשנת 1988 הוציאה אלבום נוסף, "נולדה מחדש", שהנושא של כל שיריו האישיים היה תקופת מאבקה של שלווה בסרטן. שיר אחד באלבום, "רות", נכתב במשותף על ידי שלווה ואביה שלום.
בשנת 1991 הוציאה אלבום משירי יוסף הדר. בלטו בו השירים "נגה לי" ו"פלא כחול". שיתוף הפעולה עם הדר החל כבר באלבומה הראשון, בו ביצעה את שירו "לילה זוהר", שכתב משה דור.
ב-1992 השתתפה שלווה בקדם אירוויזיון עם השיר "מים" שצבר פופולריות והפך לשיר פופולרי בערבי ריקודי-עם ולמעשה חיזק את מעמדו כשיר עם לכל דבר. באותה שנה הוציאה את האלבום "זהב", שבעידודו של מנהלה האישי, עופר שרביט, היה בעל קו אופראי.
היא נישאה לאלון אלרואי, איש עסקים, בעל רשת מקומונים, חבר מרכז הליכוד ואחיינו של עורך דין יואל אלרואי, ראש עיריית נתניה לשעבר. לאחר טיפולי פוריות ממושכים ילדה בשנת 1993 את בתה הראשונה ליאן.
ב-1995 השתתפה שוב בקדם האירויזיון עם השיר "הלוואי עליך ועלי" והוציאה את התקליט "אופרה אחרת", בין השאר, גרסאות כיסוי לשירים מוכרים.
אלבומה "שלווה ברטי" משנת 1998 כלל עשרה שירים, שכולם נכתבו על ידי ברטי (פרט לשניים) וחלקם גם הולחנו על ידיה ועל ידי מנהלה האישי שרביט. האלבום לא נחל הצלחה מיוחדת, אך לא עצר לשלווה את ימי הזוהר שלה.
בשנת 1999 יצא "האוסף הראשון", שכשמו הוא אוסף ראשון שכלל להיטים משנות השמונים והתשעים וכן כמה שירים חדשים.
באלבומים "בעוד שירי אהבה וים" ו"מן הים" מ-2001 ביצעה שלווה שירי אהבה ושירים העוסקים באהבה לים.
ב-2008 הוציאה שלווה את אלבום שירי האהבה "רק אותך", ששיריו שהיו בסגנון האופרה נחלו הצלחה אדירה.

להמשך קריאה...

שירים של שלווה ברטי

מספר שירים באתר: 3

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.