שלום אורח

שירים של שלומית אהרון

שלומית אהרון

אודות שלומית אהרון:
שלומית אהרון (דור) (נולדה ב-10 ביולי 1950 כשלומית דביניק), זמרת ישראלית, הידועה הן כסולנית להקת "הכל עובר חביבי" והן בקריירת סולו מצליחה.
אהרון נולדה בתל אביב כשלומית דביניק להורים יוצאי פולין. אמה הייתה זמרת ושחקנית בתיאטרון ביידיש. מגיל צעיר בלט כשרונה המוזיקלי של אהרון. היא למדה בבית הספר לאמנויות רננים בתל אביב, יחד עם שלמה בראבא, דובלה גליקמן ויגאל בשן, שאיתו הופיעה בצמד "יגאל ושלומית" כבר מגיל 15, ואפילו היה להם להיט משותף ברדיו בגיל 16 בשם "גיל הזהב". השניים הקליטו יחדיו גם את השיר "שנת אלפיים", אך לא הגיעו להקלטת אלבום. בגיל 17 נפטר אביה אהרון, ולזכרו, שלומית שינתה את שם משפחתה לשמו.
אהרון החלה את דרכה המקצועית בלהקת פיקוד מרכז, שם שרה סולו את השירים "יש לי אהוב בסיירת חרוב" ו"הימים האחרים" במסגרת התוכנית "ליד הירדן". עם שחרורה מהצבא השתתפה אהרון בתוכנית "החייט ואשת האיכר". בשנת 1975 חברה לשלישיית "אף אוזן גרון", שיחד עם אהרון נקראה "הכל עובר חביבי". אהרון הייתה נשואה לחבר הלהקה יובל דור. הלהקה הייתה אחת המצליחות בישראל בשנות ה-70 ובתחילת שנות ה-80, והייתה מבוססת על הופעתה של אהרון כסולנית, כשלצדה שלושה גברים הנותנים ליווי קולי. בתחילה התמחתה הלהקה ב"נוסטלגיה" ובביצועים לשירים משנות החמישים ושנות השישים, אך לאחר מכן התפתחה והחלה להקליט חומרים מקוריים משלה. הלהקה הקליטה 13 אלבומים והעלתה שלושה מופעים.
באירוויזיון 1981 שנערך באירלנד ייצגה "הכל עובר חביבי" את ישראל, שחזרה לתחרות לאחר העדרות בת שנה, עם השיר "הלילה", שאהרון כתבה את מילותיו יחד עם יובל דור. אהרון עלתה לבמה כשהיא בחודשי הריון מתקדמים. השיר נחשב בעיני רבים כמועמד לזכייה, אך במפתיע סיים במקום השביעי בלבד עם 56 נקודות.
בשנות השמונים הופיעה אהרון גם במחזות הזמר "עלובי החיים" ו"אחים בדם". היא פרשה מ"הכל עובר חביבי" בשנת 1989, והקליטה את האלבומים "אישי ואהובי" (1989), שבו הייתה לזמרת הראשונה שעבדה עם המפיק לואי להב, "תקליט עברי" (1993) ו"לאהוב יותר" (2000). לצד מופעי יחיד, השתתפה גם במופע של שירי מחזות זמר ובמופע משותף עם יבגני שפובלוב, שיתועד בעתיד על גבי דיסק כפול ו-DVD.
ב-1988 דובבה אהרון את הילדה הקטנה (שאנטי) בסרט "ספר הג'ונגל". בשנת 1989 דיבבה את קולה של אריאל ב"בת הים הקטנה" וקולות נוספים בסרט, אשר יצא לו פסקול עם השירים בעברית בביצועה. בשנת 1994 דיבבה את קולה של הנסיכה אודט בסרט "סוד הממלכה הקסומה".
בשנת 2001 יצאה אהרון במופע משותף עם זמר הטנור יבגני שפובלוב . המופע שנקרא "דואט", שילב את שיריה של אהרון עם שירים עבריים מפורסמים לצד שירי אופרה מפורסמים בביצוע שפובלוב, וזכה להצלחה אדירה, כשהועלה מעל ל-200 פעמים. מופע זה תועד על גבי DVD ואלבום כפול.
בחורף 2006 הצטרפה אהרון לחברי להקת "הכל עובר חביבי" לסיבוב הופעות ברחבי ישראל. באותה השנה היא חברה למרגלית צנעני, ירדנה ארזי, אילנית ורותי נבון למסע הופעות בפני קהילות יהודיות בקנדה ובארצות הברית שנקרא "חמש הדיוות".
ב-2006 יצא אלבומה של אהרון "כשתבוא תראה". מתוכו יצאו הסינגלים "כאן הבית" (שנכתב כמעין בקשה להשבתם של חיילי צה"ל החטופים, ביניהם גלעד שליט), "כשתבוא תראה" ו"מפץ גדול".
באוקטובר 2009 יצאה אהרון במופע הנקרא "שלומית אהרון ושלושת הטנורים" שרץ כשנה בהצלחה ברחבי הארץ. גם מופע זה תועד על גבי דיסק כפול ו-DVD.

להמשך קריאה...

שירים של שלומית אהרון

תאריך לידה: 01/01/1970

מספר שירים באתר: 3

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.