שלום אורח

שירים של שלישיית מה קשור

שלישיית מה קשור

אודות שלישיית מה קשור:
שלישיית מה קשור הינה קבוצת קומיקאים ישראלית הכוללת את הבדרנים ציון ברוך, אסי ישראלוף ושלום מיכאלשווילי. בשנת 2003 החלה השלישייה לעסוק במוזיקה.
חברי השלישייה גדלו יחד ברמלה, ובבגרותם עברו להתגורר יחד בתל אביב. כבר בצעירותם העלו מופעי סטנד-אפ והומור, ואף הופיעו במהלך שירותם בצה"ל במועדונים. בשנת 2000 העלו יחד את מופע הבידור "מה קשור?", אך כחמישייה ביחד עם שחר חסון והשחקן עמוס תמם. לאחר כשנה פרשו חסון ותמם ונשאר ההרכב הנוכחי. בשנת 2001 החלו להופיע בתוכנית הטלוויזיה של אלי יצפאן, "יצפאן", בערוץ 3. הם זכו לאהדה רבה, והמשיכו להופיע במשך שלוש עונות וכן בספיישל קומי לכבוד יום העצמאות בשם "למה לא אוגנדה?", אשר כלל מערכונים ושירים ושודר גם הוא בערוץ 3 בכבלים בשנת 2002. באותה שנה גם הופיעו עם מערכוניהם בעונתה האחרונה של תוכנית הבידור "רק בישראל", לצד אורנה בנאי וארז טל בערוץ 2, וזכו לחשיפה משמעותית. באותה שנה הופיעו בתוכנית של אסי וגורי "שידורי המהפכה".
בסוף שנת 2003 החלו חברי השלישייה לעסוק בשירה ובמוזיקה, כשכתבו והקליטו יחד עם להקת הדורבנים את השיר "אחלה בחלה" (מילים: אורן ארזוני, אסי ישראלוף, אריק לוי וגיא מזיג. לחן: אסי ישראלוף, גיא מזיג), שהופיע באלבום הלהקה "קובי". בשנת 2004 הופיעה השלישייה יחד עם שלמה גרוניך במסגרת המופע "מה קשור שלמה גרוניך לזהו זה", במהלכו ביצעו יחד עם גרוניך שירים שכתב גרוניך לתוכנית "זהו זה!" במהלך שנות השמונים. המופע נחל הצלחה והוביל את פסטיבל הפסנתר באותה שנה. בשנה זו גם הגישו פינה סאטירית בשם "יוצאים לעם" בתוכנית האקטואליה "האולפן המרכזי" בערוץ 10.
לשיא תהילתם זכו חברי הקבוצה בשנת 2005, כשהוציאו את האלבום המוזיקלי "תתנו לו צ'אנס" (שלאחר מכן תוקן ונקרא "תנו לו צ'אנס"), בהפקת דודו טסה ,שמוליק דניאל, ועדי גולדשטיין, ובהוצאת הד ארצי. האלבום כלל שירים מקוריים של השלישייה, מערכונים וקטעי קישור, ובעיקר התפרסם ממנו שיר הנושא, "תתנו לו צ'אנס", שכתב והלחין ציון ברוך. באלבום נכללו שירים פרודיים על להקת היהודים ("מזגן"), על שלמה ארצי ("חתולים כחולים יורדים ועולים") ועל מוש בן ארי ולהקת שוטי הנבואה ("חוזר לסיני").
בקליפ שצולם לשיר "תתנו לו צ'אנס" השתתפו אמנים ובדרנים רבים, בהם דני רובס (שמופיע במקביל לשורה בשיר "אני לא דני רובס"), ישראל קטורזה, אדיר מילר, אסי כהן, אסי לוי, דוד ד'אור, אלי פיניש, יגאל שילון, עמוס תמם, דודו טופז (במדי אסיר) ועוד. השיר ההומוריסטי בסוגו הפך במהרה ללהיט בתחנות הרדיו, וזכה לאזכורים רבים בתוכניות בידור שונות.
בסוף אותה שנה החלה השלישייה להוביל את תוכנית הבידור "היכל התרבות", לצדו של אדיר מילר. התוכנית, שהופקה על ידי רשת ושודרה בערוץ 2, קיבלה ביקורות טובות אבל זכתה לרייטינג בינוני ולא המשיכה לעונה נוספת.
בפברואר 2007 עלתה לאוויר בערוץ 2 תוכנית טלוויזיה בכיכובם, הנקראת "הישראלים". התוכנית זכתה להצלחה אדירה והפכה את "מה קשור" להרכב הקומי המצליח ביותר בישראל בשנים שלאחר מכן. חודש וחצי לאחר עליית "הישראלים", עלתה בערוץ HOT3 תוכנית הבידור היומית "מה קשור?" בכיכובם ששודרה במשך 2 עונות. התוכנית עלתה לשידור במרץ 2007, והעונה השנייה עלתה בנובמבר 2007 והסתיימה במאי 2008. התוכנית משלבת מערכונים מיוחדים, דמויות קומיות בגילומם של הבדרנים, אירוח אושיות מתחום הבידור והופעה מוזיקלית משותפת של השלישייה עם אמן אורח, בנוסף להופעה פותחת משלהם, של שירים קלאסיים מהתרבות הישראלית. התוכנית, שהחליפה את תוכנית הבידור והאירוח של "יצפאן" בהנחיית אלי יצפאן שהסתיימה לפני כן, זכתה להצלחה פושרת. שלושת חברי "מה קשור" השתתפו גם כשחקנים בסדרת הטלוויזיה "הבורר" בהוט 3. בינואר 2010 החלו השלישייה להגיש בערוץ 24 תוכנית הנקראת 'מה קשור היום שעכשיו'. בדצמבר 2010 השתתפה הלהקה במופע הפסטיגל ה-30 ("לילה מטורף בפסטיגל") בו זכתה השלישייה במקום השלישי עם השיר "לוקו", בתור שלישיית מקסיקנים אשר שולבו גם בקטעי קישור שונים.
באפריל 2011 עלתה סדרה קומית חדשה של השלישייה בשם "עם סגולה" בקשת, ערוץ 2. בדומה לתוכנית הקודמת בכיכובם, "הישראלים", גם "עם סגולה" משלבת מערכונים קצרים בהם מגלמים השלושה דמויות של ישראלים הפזורים בעולם ובכל מיני מצבים אליהם נקלעו. פרק הבכורה של הסדרה זכה לרייטינג של 24.4%. הסדרה קיבלה ביקורות שליליות ואחוזי הצפייה של הסדרה ירדו בהדרגה, למרות ששודרה בסמוך לתוכניות מצליחות אחרות בערוץ.
בדצמבר 2012 החלו כל חברי השלישייה להשתתף בתוכנית הסאטירה "בובה של מדינה" בערוץ 10.
במאי 2013 חברי השלישייה יחד עם הדוגמנית בר רפאלי הוציאו גרסת כיסוי לשירו של אייל גולן, "חיים שלמים".

להמשך קריאה...

שירים של שלישיית מה קשור

מספר שירים באתר: 3

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.