שלום אורח

שירים של שרון הולצמן

שרון הולצמן

אודות שרון הולצמן:
שרון הולצמן הוא זמר-יוצר ישראלי. הולצמן היה חבר בלהקת אבטיפוס, ולאחר פירוקה פיתח קריירת סולו.
הולצמן הצטרף ב-1990 ללהקת אבטיפוס כבסיסט ובמקביל למד קולנוע במגמת הקולנוע בקמרה אובסקורה. ב-1994 הלחין מספר שירים עבור אלבום הבכורה של איגי וקסמן, "אדום". בין השירים שהלחין:"אדום", "אין לי מה לומר לך" ו"מאוד פרוע". ב-1995 הוציאה אבטיפוס אלבום ראשון, "מה החזאי מבין", שזכה להצלחה גדולה ומכר מעל ל-40 אלף עותקים. באלבום כתב והלחין הולצמן את הלהיט "בוקר טוב עולם", וכן את השירים "אישה אישה" ו"קצב הזמן", שאותם גם שר. בעקבות האלבום הלהקה זכתה בתואר "להקת השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג'.הולצמן גם ביים את הקליפ לשיר "בוקר טוב עולם".במקביל סיים את לימודי הקולנוע שלו כשסירטו הקצר "המנהל" מזכה אותו בפרס הבמאי המצטיין של בית הספר לקולנוע קמרה אובסקורה לשנת 1995. ב-1997 יצא אלבומה השני של אבטיפוס, "איך עושים מים", שלא הצליח באותה מידה כמו האלבום הראשון של הלהקה. לאלבום זה כתב הולצמן מספר שירים, ובהם "ציפור","לא היית שם בשבילי" ו-"כמה אני אוהב", שבהם גם היה הסולן.הוא גם ביים את הקליפ לשיר "ציפור". באותה שנה התפרקה הלהקה.
לאחר פירוק הלהקה, הולצמן המשיך בשיתוף פעולתו עם איגי וקסמן, כשהלחין את רוב שירי אלבומה "לא מחכה יותר לדוור". בין השירים שהלחין לאלבום: "בדרך למילווקי".
בדצמבר 2001 הוציא הולצמן אלבום סולו ראשון - "פתח את לבך". הולצמן הלחין את כל שירי האלבום וכתב את רובם. את האלבום הפיק עובד אפרת, שעיבד את שיריו יחד עם הולצמן. האלבום כלל את השירים "פתח את לבך", "מחר יקרה לי משהו טוב" ו"מעיין" שאת מילותיו כתב הסופר אסף ענברי ע"פ סיפור של הרבי נחמן מברסלב.הולצמן ביים שני קליפים מתוך האלבום, קליפ לשיר הנושא של האלבום "פתח את לבך ואת הקליפ לשיר "מחר יקרה לי משהו טוב" מתוך האלבום.
ב-2004 יצא אלבומו השני של הולצמן - "סיכוי קלוש", אשר כלל את השירים "סיכוי קלוש" ו-"מה שאני רוצה", שזכה להכרה רחבה יותר כעבור מספר שנים, כששימש כשיר הפתיחה של סדרת הטלוויזיה "מסודרים". באלבום זה כתב והלחין הולצמן את כל השירים ועיבד אותם לבדו.הולצמן ביים שני קליפים לשירים מתוך האלבום את הקליפ ל"לא לבד" ואת הקליפ לשיר "מה שאני רוצה".
לאלבומה של איגי וקסמן "מסתובבים" שיצא ב-2006 הלחין הולצמן את השיר "תמיד אוהב, תמיד נפגע".
ב-2008 הוציא הולצמן אלבום שלישי, "זהב", בהפקתו של העיתונאי והמוזיקאי ארי קטורזה. האלבום שסימן שיא יצירתי בקריירה של הולצמן זכה לשבחי הביקורות וזכה בתארים כגון "אלבום הרוק של שנת 2008" ו"אלבום שהוא אבן יסוד ברוק הישראלי", אבל למרות הביקורות האוהדות לא זכה להצלחה מסחרית.הולצמן ביים שני קליפים לשירים מתוך האלבום "מחכה לאיש שלי" ו " שבעה ימים".
ביוני 2010 יצא אלבומו הרביעי של הולצמן "בוער" בהפקתם המוזיקלית של גיא מנטש ויהל דורון שהתפרסמו מאוחר יותר כ"גיא ויהל" מהתוכנית The Voice ישראל. לצד שירים מקוריים שנכתבו עבור האלבום, כלל האלבום גם גרסאות כיסוי של הולצמן עם זמרים אחרים לשירים קודמים שלו. בין הזמרים שהתארחו באלבום היו ג'קו אייזנברג, ששר עם הולצמן את "בוקר טוב עולם", חמי רודנר, שהשתתף בדואט "סיכוי קלוש", ירמי קפלן, ששר עם הולצמן את השירים "יש מקום" ו"מה שאני רוצה", אבי בללי ששר עם הולצמן את השיר "אשה אשה" ורונית שחר, ששרה איתו את השיר "ציפור".
ב2012 נבחר שירו "היום אתה יוצא מזה" לשמש כשיר הפתיחה של סדרת הטלוויזיה היומית "סטופ כדור הארץ" בערוץ הוט 3.
ב2013 יצא אלבום האוסף שלו "המיטב" שזכה להצלחה.

להמשך קריאה...

שירים של שרון הולצמן

מספר שירים באתר: 1

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.