שלום אורח

שירים של שרית חדד

שרית חדד

אודות שרית חדד:
שרית חדד (בעבר שרה חודדטוב) (נולדה ב-20 בספטמבר 1978) היא זמרת ישראלית, ומנטורית בתוכנית הטלוויזיה The Voice.
חדד נולדה בעפולה כשרה חוּדָדָטוֹב למשפחה יהודית יוצאת קווקז. היא בת זקונים, מתוך ארבעה אחים וארבע אחיות. ב-1981 כשמלאו לה שלוש שנים עברה משפחתה להתגורר בחדרה. הוריה רצו שתהיה רופאה או שחקנית, ובלבד שלא תבחר תפקיד בתחום המוזיקה. בסיוע אחותה נהגה חדד לחמוק מהבית ללא ידיעת הוריה ולהופיע במועדונים. ב-1988 בגיל 10 השתתפה חדד בפסטיבל כשרונות צעירים כשניגנה על פסנתר. השופטים בתחרות כתבו שיש לה פוטנציאל גדול כפסנתרנית, אף על פי שאינה קוראת תווים. ב-1990 בגיל 12 גילו הוריה את סוד הופעותיה, ולא הותר לה לצאת מהבית בשביל להופיע. בתקופה בה לא הופיעה למדה בעצמה לנגן על כלי נגינה שונים, כגון גיטרה, פסנתר, קסילופון, אורגן, עוגב, דרבוקה, צ'לו, אקורדיון וטרומבון. רק ב-1993 בגיל 15 חזרה חדד להופיע והצטרפה ללהקת צעירי חדרה. באחת מהופעותיה של הלהקה בנתניה ראה אותה האמרגן אבי גואטה, שהתרשם מקולה המיוחד והציע לה חוזה הקלטות.
שרית חדד החלה את הקריירה שלה בתור זמרת חימום של הזמר שריף. ב-1995 כשהייתה בת 17 יצא לחנויות אלבומה הראשון, "ניצוץ החיים", שכלל את הלהיט "שלום חבר", בדואט עם שריף ואת שיר הנושא, שהיה בסגנון קלאסי בנגינת פסנתר, אף על פי שנכתב על פי לחן טורקי. האלבום מכר למעלה מ-50 אלף עותקים והקריירה של שרית החלה לנסוק; עם המראתה של חדד אז בזמר המזרחי, הזמרת זהבה בן המריאה גם היא מחדש, לאחר תקופה בה לא זכתה להצלחה. ב-1996 הקליטה את האלבום "הופעה חיה בצרפת", שלמרות שמו, הוקלט באולפן בישראל וקולות מחיאות הכפיים בו מוקלטים (ורעיון זה, של הופעות מזויפות-מבוימות, היה חלק מ"צו האופנה" המוכר של המוזיקה המזרחית והים תיכונית שהקהל התרגל אליו, ובו השתמשו זמרים נוספים וביניהם שימי רון). האלבום המשיך לקדם את מעמדה במוזיקה המזרחית.
ב-1997 יצא אלבומה השלישי, "הדרך שבחרתי". הצלחתו של האלבום לא השתוותה לקודמיה, אך הפופולריות של שרית הצעירה המשיכה להתעצם. באותה תקופה, קובי אוז, סולן להקת "טיפקס", החליט לצרף את שרית לדואט בשיר "למה הלכת ממנו". השיר הפך ללהיט ענק, וחשף את חדד לקהל הרחב בישראל. באוקטובר 1997 הופיעה חדד כחודש בממלכת ירדן תחת מסווה של זמרת פלסטינית בשם "סירִית חדאד אל-מוטרבת אל-כּרְמַל" (בערבית: سيريت حداد المطربة الكرمل - שרית חדד הזמרת מהכרמל), והוציאה שם תקליט בשפה הערבית, שנשא את השם "שרה בערבית" (בערבית: كرمل - כּרְמַל) והפך ללהיט בירדן ובמדינות ערב, אף על פי שאינה דוברת את השפה‏‏.‏
בשנת 1998 יצא אלבומה החמישי, "חוק החיים", שהביא לחדד פריצה מוצלחת יותר, בזכות הלהיט "הכל סגור", שכתבו זאב נחמה ותמיר קליסקי מלהקת אתניX, אשר עבדו באותה התקופה גם עם אייל גולן, זמר נוסף מהז'אנר המוזיקלי של חדד. לאלבום כתבו אמנים מוכרים, ונכללו בו להיטי רדיו רבים, בהם "לב זהב" (שאיבד מהפופולריות שלו בעקבות אסון ורסאי בו הושמע השיר בזמן קריסת הרצפה, אבל בהמשך קיבל בחזרה את הפופולריות) ו"ירח שחור". האלבום תרם לחדירתה של חדד ללב המיינסטרים. באותה השנה השתתפה חדד בפסטיגל עם השיר "חברים בכל מיני צבעים", שזכה במקום השני, ושאת מילותיו כתבה חנה גולדברג.
בשנת 1999 יצא אלבומה השישי, "כמו סינדרלה", שהצליח אף יותר מקודמו והיה סנונית ראשונה להשפעות פופ ורוק. הוא כלל את השירים "כמו סינדרלה" ("אל תקרא לי סנובית"; שמו סותר את מילותיו, בכך ששם השיר אומר שהאישה מרגישה "כמו סינדרלה", ואילו במילים כתוב "אני לא סינדרלה"), "הייתי בגן עדן" (שבהמשך זכה לביצוע של דורית ראובני שהצליח יחסית), "לדמעות יש פה" ו"כשאני איתך אני כמו דג" (דואט נוסף עם להקת "טיפקס"), ואת "חברים בכל מיני צבעים" מהפסטיגל. באותה שנה הופיעה חדד בהיכל התרבות בתל אביב, כשהיא בת 21 בלבד. ההופעה תועדה על גבי דיסק ו-DVD. חדד זכתה בתואר "זמרת השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג', והייתה לזמרת המזרחית הראשונה שזוכה בתואר זה. כמו כן זכתה בטקס "אנשי השנה", בטקס "תמוז", והופיעה בשבועוני הנוער ובתחנות הרדיו. באותה שנה היא השתתפה בשנית בפסטיגל, וזכתה במקום השלישי עם השיר "נסיכה של שמחה". לאור הצלחת "כמו סינדרלה" יצא באותה שנה אלבומה השביעי, "מגה מיקס", המכיל שתי מחרוזות "מגה מיקס" משירי "כמו סינדרלה". לאחר מכן יצא אלבומה ה-8, "ההופעה בהיכל התרבות".
בשנת 2000 חזרה חדד עם מקצב לטיני באלבום "לעשות מה שבא לי". הלהיטים שהובילו את האלבום היו שיר הנושא, "רק שתדע את האמת", ו"קח את הכל", שתירגם יוסי גיספן על פי שיר הנושא של הטלנובלה הארגנטינאית "בובה פראית". באלבום נמצא השיר "אבא", שהלחינה בעצמה חדד לזכרו של אביה, שמת בגיל 60 מהתקף לב ב-1996, בהיותה בת 17.
ב-2001 החליטה חדד על שינוי הסגנון המוזיקלי, ופנתה לכיוון פופ-אוריינטלי חדשני יותר מזה שהופיע ב"כמו סינדרלה", בעזרתו של קובי אוז. כמו כן, החליטה לעשות מהפך במראה החיצוני שלה, ופצחה בדיאטה, עיצוב שיער וסטיילינג. אלבומה מאותה שנה, "אשליות מתוקות", נחשב עד היום לאחד האלבומים הנמכרים ביותר בשנים האחרונות, לאחר שמכר יותר מ-175,000 עותקים. הסינגל הראשון מתוכו, "יאללה לך הביתה מוטי", הפך מיד לשיר המושמע ביותר ברדיו, והסינגל "כשהלב בוכה (שמע ישראל)" שכתב יוסי גיספן ללחן של שמואל אלבז היה להמנון תקופת הפיגועים והוסיף לחדד מימד ממלכתי. שירים מצליחים נוספים באלבום היו "תשתוק תשתוק", "תלך כפרה עלי" בעל המילים המשעשעות, "תזהרי ממנו" (דואט עם קובי אוז) ו"אשליות מתוקות", ארבעתם למילים והלחן של אוז. השיר "יאללה לך הביתה מוטי" נבחר כ"שיר השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג' לשנת ה'תשס"א, וחדד נבחרה כ"זמרת השנה".
בעקבות הצלחת האלבום חדד יצאה לסיבוב הופעות ובין היתר הופיעה לראשונה בתיאטרון הרומי בקיסריה. באותה שנה הוזמנה חדד לפסטיגל בתור זמרת אורחת, לשיר מחרוזת להיטים מתוך האלבום החדש.
בתחילת 2002 נבחרה חדד לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון. השיר שנבחר מתוך ארבעה שירים שהוצגו לוועדה היה "נדליק ביחד נר" שכתב יואב גינאי והלחין צביקה פיק, אותו צמד כותבים שחיבר את השיר "דיווה" של דנה אינטרנשיונל, שזכה באירוויזיון 1998. טרם נחתה באסטוניה בה נערכה התחרות, יצא האלבום "ילדה של אהבה", שכלל את שיר האירוויזיון ולהיטים נוספים, ביניהם "אתה תותח" ו"לראות את הכאב" שכתב יוסי גיספן. את התחרות היא סיימה במקום ה־12. האלבום "ילדה של אהבה" זכה להצלחה גדולה, ומכר כ-160,000 עותקים, מתוכם 80,000 עותקים ביומיים הראשונים שלו בחנויות. חדד זכתה באותה שנה פעם נוספת בתואר "זמרת השנה".
ב-2003 יצא האלבום "רק אהבה תביא אהבה", מתוכו הלהיט "קצת משוגעת" שנכתב על ידי צמד "נערי רפול", והחידוש לשיר "היום היום" של שלישיית פיקוד המרכז, שהוקלט במסגרת "יומטוב". באחד הראיונות טענה חדד כי השיר "רק אהבה תביא אהבה" היה מועמד לאירוויזיון, אך הוועדה של רשות השידור דחתה אותו בגלל סיבה מאוד טיפשית, לדבריה ולטענתה, כי הוא היה "מזרחי מדי".
ב-2003 זכתה חדד בטקס "נבחרי הילדים" של ערוץ הילדים בתואר "זמרת השנה".
ב-2004 זכתה חדד בתואר "זמרת השנה" של הקהילה היהודית בצרפת. כעבור מספר שבועות יצא אלבומה "חגיגה". האלבום מכר תוך חודשיים פלטינה כפולה (מהם 80,000 עותקים חוקיים), וכלל שיתופי פעולה עם עברי לידר, סאבלימינל והנרי. הפעם יצאה חדד לסבב הופעות ארוך מהרגיל, שכלל בין היתר שתי הופעות בקיסריה, הופעה במרכז הקונגרסים בחיפה והופעה במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. בדצמבר באותה שנה השיקה בובה בדמותה, ששרה את השירים "אתה תותח", "כמו סינדרלה", "קצת משוגעת", "חברים בכל מיני צבעים" ו"נסיכה של שמחה".
בסוף 2005 יצא אלבומה ה-13, "מיס מיוזיק", שכלל את הסינגלים "בושם צרפתי" שכתבו זאב נחמה ותמיר קליסקי מלהקת אתניX ו"בין כל הבלאגן" שכתב והלחין הנרי, שתרם רבות להפקת האלבום. האלבום מכר כ-40,000 עותקים (פלטינה). את האלבום הוציאה עם דף עם אפשרות לשליחת רינגטונים ב-SMS וחפיסת שוקולד "פרה" של עלית עם תמונתה.
בדצמבר 2006 הוציאה חדד DVD לילדים בשם "נסיכה של שמחה". ב-DVD, שיחקה חדד נסיכה הפותרת קונפליקטים ובעיות בין ילדים ואנשים ושרה שירים שכתבה סמדר שיר והלחין משה דץ.
בשנת 2007 הוציאה חדד את אלבומה "זה ששומר עליי". בטרם צאתו יצאו הסינגלים "עליך ועלי" ו"זה ששומר עלי", שכתבו והלחינו הצמד "דו-סול" - טל שגב ויעקב למאי, שגם עיבדו והפיקו מוזיקלית את כל שירי האלבום. פרט להם השתתפו בכתיבה גם קרן פלס, הנרי, זאב נחמה וחדד עצמה. לאחר צאת האלבום יצאו הסינגלים "תצאי מהכלים" ו"חופשייה" שכתב והלחין הנרי ו"נושאת תפילה" שכתבה והלחינה חדד עם שגב. המבקרים ציינו לטובה את "הנגיעות הרוקיות" שהוסיף שגב לאלבום, והביקורות שיבחו את האלבום. בחודש אוגוסט קיבל האלבום תואר אלבום פלטינה על מכירות של למעלה מ-45,000 עותקים. בקיץ של אותה שנה, הקליטה חדד את השיר "לתת הכל", לכבוד ערב שידורי ההתרמה לארגון "לתת". את השיר כתבו והלחינו צמד דו-סול. לאחר מכן הפיק עופר ניסים גרסת רמיקס לשיר "זה ששומר עלי", המשולב עם הפתיח משירו של יששכר משה "שם אל חי", שנכתב על ידי רבי שלום שבזי. הרמיקס זכה באירופה להצלחה גדולה. עם זאת, IMP, חברת התקליטים ששיווקה את הסינגל, השאירה את שמה של חדד בעילום שם. למרות זאת, עיתון הקהילה היהודית בצרפת זיהה את קולה ופרסם את שם הזמרת ברבים. בסוף אותה שנה, זכה השיר "זה ששומר עלי" בפרס "שיר השנה" בטקס פרסי עמ"י לשנת 2007, במשותף עם "בואי נעזוב" של רן דנקר ועילי בוטנר.
בשנת 2008 השתתפה חדד בפרויקט "עבודה עברית" לחגיגות 60 לישראל, בו חידשה את "שיר הפריחה" של עפרה חזה. בהמשך נמכרו שני אלבומי אוסף - "האוסף הקצבי" ו"האוסף השקט". בחודש יולי של אותה שנה התברגה שרית בראש רשימת האמנים המרוויחים בישראל, כשסכום הרווחים שלה מסתכם ב-7.2 מיליון ש"ח בשנה. את הסכום כוללים רווחים מהופעות (כ-300 בשנה), תמלוגים עבור השמעות ברדיו, הורדות תכנים סללוריים והכנסות ממכירות אלבומים. בנוסף, התברגה חדד ברשימתה של אקו"ם בין 20 האמנים המושמעים ביותר ברדיו הישראלי. במקביל, הזמרת הסינית יומיקו צ'נג כתבה גרסה סינית לשירה "בחום של תל אביב", גרסה שזכתה להצלחה חסרת תקדים בסין.
בינואר 2009 הוחתמה חדד בחברת הד ארצי, ובאפריל באותה שנה יצא אלבומה ה-19, "מרוץ החיים". באלבום השתתפו צמד דו-סול, הנרי, משה פרץ ויוסי בן דוד. בטרם צאתו, פורסם השיר, "מקודשת", שכתב צ'ולי זכאי והלחין שי ראובני. אחריו יצא הסינגל "אהבה בתוכי", שיר יווני שבמקור נקרא Trexe (בתרגום חופשי לעברית: תירוץ). את הנוסח העברי כתב יוסי בן דוד ללחן של חריסטוס דנטיס. ב-1 באפריל יצא הסינגל השלישי - "מרוץ החיים", שיר הנושא של האלבום. כבר באותו היום נרשמו הזמנות מוקדמות של 25,000 עותקים, שהקנו מידית לאלבום מעמד של אלבום זהב. בחורף של אותה שנה, שהיה חם ויבש מהממוצע לעונה, השתתפה חדד במסע פרסום של רשות המים למניעת בזבוז מים בישראל. בקמפיין כיכבו גם בר רפאלי, נינט טייב, משה איבגי, אייל קיציס ומנשה נוי. בחודש יוני חזרה חדד לקיסריה בהופעה "מרוץ החיים", ולאחר מכן חידשה את שירו של אריק איינשטיין "עוף גוזל", כחלק ממופע התרמה לילדים בסיכון. חודש לאחר מכן יצא הסינגל "קרוסלה", שהיה שיר הנושא של הסדרה "הבובלילים" ששודרה בערוץ ביפ. בערב ראש השנה תש"ע נבחרה ל"זמרת השנה" של שנת תשס"ט במצעד הרשמי של רשת ג', רדיו קול רגע, רדיו חיפה, רדיו אמצע הדרך, רדיו לב המדינה, רדיו דרום, רדיו צפון ללא הפסקה ורדיו CLICKEM. ב-15 באוקטובר 2009 הוכרזה חדד כ"זמרת העשור" עבור העשור שחלף, זאת במסגרת "פסקול העשור", פרויקט משותף של גלי צה"ל וערוץ 24. כשבוע לאחר מכן, יצא דואט של חדד עם אייל גולן, שזכה אף הוא בתואר "זמר העשור". השיר נקרא - "רגע גדול". ב-14 בנובמבר 2009 הוענק לחדד פלטינה עבור 140,000 אלף הורדות סלולריות של השיר "מקודשת".‏
באפריל 2010 הקליטה חדד ביצוע מחודש של השיר "כשהלב בוכה", בעיבודו של נדב ביטון. בקיץ של אותה שנה, ויתרה חדד על השתתפותה בפסטיגל, שהכנסותיה ממנו התקרבו לכמיליון שקלים, כדי שלא לחלל שבת.‏ בחודש אוקטובר, ערוץ הילדים בשיתוף המשרד לביטחון הפנים, השיקו מסע פרסום למניעת אלימות בקרב ילדים ובני נוער, ועבורו הקליטה חדד את השיר "אל תיגרר".
ב-23 במרץ 2011 יצא האלבום ה-20 של חדד, שנקרא גם "20", וכולל 20 שירים. באלבום דואט עם הזמר היווני ניקוס ורטיס.‏ במקביל יצא השיר "DO YOU LOVE ME" בתלת מימד. באותו החודש, יצא לאור הדואט "תגלי לי" עם הזמרת הבולגרית אליסיה, אשר לווה בקליפ שצולם בארמון הצאר בבולגריה. ב-14 ביולי 2011 הוענק לחדד תקליט פלטינה על אלבומה "20", שנמכר מעל 40 אלף עותקים. במקביל הוציאה חדד גרסת כיסוי לשיר "אתה פה חסר לי" של נורית גלרון במסגרת הפרויקט "שני צדדים למטבע".
בשנת 2012 השתתפה כמנטורית בתוכנית "The Voice ישראל". המתמודדת קטלין רייטר, שהייתה בנבחרתה של שרית חדד, זכתה במקום הראשון. בחודש מרץ של אותה שנה, הוציאה את השיר "יפה יפה", אותו כתבו מור שימשוביץ ודיקלה, שגם הלחינה את השיר. בסוף אפריל חידשה חדד את השיר "הוא לא ידע את שמה", כחלק מהפרויקט "צה"ל בלאפה", בו זמרים מהז'אנר המזרחי מחדשים שירים של להקות צבאיות. באותו חודש הוציאה את השיר "תפילה בדרך", אשר נכתב על ידי נשיא מדינת ישראל שמעון פרס ובוצע על ידי חדד.‏</ref> בחודש יוני הוציאה את הסינגל "לינדה". השיר הוא חידוש דאנס ללהיט של הזמר חיים משה, והופק על ידי הנרי. השיר נכתב והולחן על ידי סמיר אל טוויל, ובגרסה זו נכללו גם מילים של הנרי. אחריו יצא להיט החתונות ההומוריסטי "כמה כמה" שכתבו והלחינו יוני רועה וקובי אוז בהפקה מוזיקלית של תמיר צור. ב-12 בדצמבר השתתפה כמנטורית בעונה השנייה של התוכנית "The Voice ישראל". ב-25 בדצמבר של אותה שנה, השתתפה באירוע בחירות של הליכוד ביתנו בבנייני האומה בירושלים, והקדישה לראש הממשלה נתניהו את השיר "אתה תותח".‏ באותו יום יצא השיר: "Where Have You Been", גרסת כיסוי לשיר של: ריהאנה, עבור המצעד הבינלאומי השנתי של: גלגלצ.
ב-2 ביוני 2013 יצא האלבום ימים של שמחה חלק א', שזכה להצלחה גדולה. שבוע לאחר שיצא, דורג בין האלבומים הנמכרים ביותר. בטרם צאת האלבום, התפרסמו הסינגלים "תחזרי" אשר כתבה דקלה, "אבי שבשמים", הפותח את האלבום, ו"הקשיבו חבריי", עם מילים עבריות לשיר "יא עואזל פאלפלו" בלחנו של פריד אל אטרש. לאחר צאת האלבום, פורסמו הסינגלים "געגועים" ו"בדד".
בערב ראש השנה תשע"ד, זכתה חדד בתואר "זמרת השנה" לשנת תשע"ג בערוץ 24, בתחנות האזוריות ואתר mako‏, וכן באתר חריף. בנוסף הוכתרה כזמרת המושמעת ביותר בתחנות הרדיו בישראל‏ לאותה שנה, זו השנה השנייה ברציפות.‏

להמשך קריאה...

ז'אנר: מוזיקה ים תיכונית, פופ, אוריינטלי

מספר שירים באתר: 18

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.