שלום אורח

שירים של שרי

שרי

אודות שרי:
שרלוט אליאס (נולדה ב-27 בנובמבר 1955), הידועה בשם הבמה שרי, היא זמרת ומדבבת ישראלית.
שרי נולדה וגדלה בטירת כרמל. בצבא שירתה בלהקת פיקוד צפון. התחילה להתפרסם כזמרת משנות ה–70 עם שירי הדיסקו והפופ שהקליטה בעברית ובאנגלית. מספר שירים שלה היו גם בסגנון רוק, שהיוו חלק מראשית הרוק הנשי בארץ. בין השירים שפרסמו אותה: "לעולם בעקבות השמש", "למה לא", "ילדיסקו", "זה הרגע לאהוב", "דם חם" והשיר "Let’s Go Wild".
התגלתה על ידי מפיק התקליטים צביקה כגן (שלמה גרוניך, 14 אוקטבות, קצת אחרת, דודו פישר) כשהפיק את התקליט של חבורת הזמר של פיקוד הצפון "בלילה על הדשא" (שכלל את "גשם אחרון" ו"בוא איתי אל הגליל"). יחד עם המלחין והמעבד המוזיקלי רוני וייס הקימו את החברה "הפקות 2001 בע"מ" שהפיקה את התקליטים: "Let's Go Wild", "זה הרגע", "I'm Free", "דם חם" ויזמה את הקשר עם CBS (כיום NMC) שהפיקה את התקליט "פסיעה אחת קדימה" עם המנהל המוזיקלי ירוסלב יעקובוביץ.
צביקה כגן הפך למפיק, למנהל האישי וליחצ"ן של שרי ורוני וייס למנהל המוזיקלי והמלחין של רוב להיטיה ("Let's Go Wild", "למה לא", "זה הרגע לאהוב", "לעולם בעקבות השמש", "ילדיסקו", "אתה מבטיח"). הייתה זו הפעם הראשונה שזמרת עבדה באופן קבוע עם מפיק/מנהל אישי ומנהל מוזיקלי צמודים. העבודה במסגרת זו הפכה מאוחר יותר כמודל לחיקוי (למשל ריטה). בתקופת עבודתם המשותפת הוציאו לאור שישה תקליטים במשך חמש שנים.
שרי הקליטה שירים באנגלית בהשפעת הדיסקו שפרח בעולם בשנות השבעים. הקהל הישראלי התוודע אליה לראשונה בפסטיבל הזמר והפזמון 1978, כשביצעה את השיר "למה לא". לאחר מכן הוציאה את השיר "LET’S GO WILD" שהפך ללהיט ברדיו, והוציאה אלבום שזכה להצלחה נאה בארצות הברית וספרד. לאחר הופעות בניו-יורק, הוציאה בארץ את האלבום "זה הרגע לאהוב" שזכה להצלחה גדולה עם להיטי הפופ "זה הרגע לאהוב" ו"לעולם בעקבות השמש". זכתה במקום הראשון בפסטיבל שירי הילדים עם השיר "ילדיסקו", שהפך ללהיט גדול.
ב-1979 יצא אלבומה באנגלית בשם "I’M FREE" ולאחר מכן יצא אלבום אוסף משיריה בשם "דם חם", שכלל את שיר הנושא שהקליטה באותה שנה והפך ללהיט גדול (נכתב על ידי מירית שם אור והולחן על ידי צביקה פיק).
בשנת 1982 הוציאה את האלבום "פסיעה אחת קדימה" שלא הצליח מסחרית. לאחר הוצאת האלבום (גם בגרסה אנגלית) מיתנה שרי את הופעתיה וכמעט חדלה להופיע (למעט הופעה בפסטיבל ערד ב-1987). בשנת 1994 ניסתה שרי לחזור לכותרות כשהוציאה את השיר "שמור על השמיים", שכתבה חנה גולדברג והלחין דורון פיקר. בשיר השתתף יובל מסנר בצ'לו, אך הוא לא זכה להצלחה.
בשנת 1995 עם גל הנוסטלגיה לשנות השבעים ובעקבות אלבום האוסף "לעולם בעקבות השמש", חזרה לתודעת הקהל הישראלי. היא חזרה להופיע וב-2002 החלה במופע נוסטלגי לשירי שנות ה-70 יחד עם עוזי פוקס ועם הזמן הצטרף אליהם גם גבי שושן. באותה שנה שרי דיבבה את דמותה של בת הפאוורפאף הקשוחה באטרקאפ ב"בנות הפאוור פאף", ומכאן ואילך הופיעה בתפקידי אורח בסדרות שדובבו על ידי אולפני נ.ל.ס, שבבעלותו של פוקס.
בשנת 2003 שיחקה במחזמר המצליח מרי לו בתיאטרון הבימה ,לסירוגין עם אילנה אביטל.
שרי היא אימה של הזמרת אדר גולד, שהתפרסמה מהתמודדותה בתוכנית הטלוויזיה, "כוכב נולד 8", והודחה בחצי הגמר.

להמשך קריאה...

שירים של שרי

תאריך לידה: 01/01/1970

מספר שירים באתר: 2

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.