שלום אורח

שירים של תמר גלעדי

תמר גלעדי

אודות תמר גלעדי:
תמר גלעדי היא זמרת ישראלית.
את השכלתה המוזיקלית רכשה בבית הספר "רימון". במהלך לימודיה פגשה בזמר אריאל הורוביץ ונישאה לו. ב-1998 יצא אלבומו הראשון של הורוביץ, "יאללה ביי", שבו השתתפה גלעדי בקולות רקע.
בשנת 2000 יצא אלבום הבכורה של גלעדי, "האהבה מתה". האלבום הכיל שבעה שירים בלבד, ובהם הלהיט "האהבה מתה", שכתב והלחין הורוביץ. השיר זכה להצלחה גדולה, היה מהמושמעים ביותר בתחנות הרדיו בישראל באותה שנה, ואף זכה בפרס אקו"ם ל"שיר השנה". גלעדי עצמה כתבה שני שירים באלבום, ואת היתר כתב הורוביץ. על ההפקה המוזיקלית הופקד ארקדי דוכין. פרט ל"האהבה מתה", לא זכו שירי האלבום להצלחה משמעותית.
בשנת 2003 יצא אלבומה השני של גלעדי, "גן חורפי". את שיר הנושא של האלבום, "גן חורפי", תרגמה על פי שירה של הזמרת קרן אן "Jardin d’hiver". סינגל נוסף מהאלבום היה "עינת סיפרה לי", שכתבה גלעדי והלחינה לאה שבת. באלבום זה גדל חלקה של גלעדי ביצירה, כשבסך הכול נכללו בו שבעה שירים שכתבה. חלק מהם גם הלחינה. בין הכותבים הנוספים היו אריאל הורוביץ, חנה גולדברג, רחל שפירא ודידי שחר. את האלבום הפיק ועיבד מאיר עמר ("ביג אם").
בשנת 2008 יצא אלבומה "סוג של ורוד", המורכב כולו משירים שהלחינה למילים של המשוררת לאה איני. את האלבום הפיק ועיבד חמי רודנר.
אלבומה הרביעי, "בלוז לנעמי", יצא בשנת 2011, והוקדש כולו לשירי נעמי שמר, חמותה המנוחה. באלבום גרסאות מחודשות לשיריה של שמר בסגנון הבלוז, בעיבודים משותפים של גלעדי ורמי הראל. תחילתו הייתה במופע בשם זה, שהעלתה גלעדי בשנת 2009‏.

להמשך קריאה...

שירים של תמר גלעדי

מספר שירים באתר: 2

דלג אל תוכן העמוד
הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.